сряда, 5 декември 2012 г.

Предложения за новогодишен маникюр


          Празничен новогодишен маникюр


Треската по предстоящите празници вече се усеща във въздуха. Tова означава, че е време да помислим за външния си вид на празненството, по случай посрещането на Новата година, както и за красивия си маникюр.
Безспорният фаворит тази зима, това е "леденото", като блестящи снежинки в студен мразовит ден. И отблясъците на лаковете и блясъкът на пайетите напомнят на разноцветни гирлянди и бенгалски огън в новогодишната нощ...
Предлагам ви няколко идеи как да изобразите всичко това върху ноктите си, за да имате наистина зашеметяващ маникюр в празничната вечер, без да се налага да ходите при професионалист.






ТЕНДЕНЦИИ есен-зима 2012/2013



Модни тенденции: Маникюр есен-зима 2012/2013

Да имате добре поддържани ръце и хубав маникюр е толкова важно, колкото са важни и добре подбраната чанта или впечатляващият накит. Експертите предлагат най-добрите нюанси на лак за предстоящия сезон.

Очарователният тюркоазен цвят - непременно трябва да опитате този цвят. Този лак добре отива на къси нокти.












Царско синьо - това е идеалният избор за излизане, като цвета на нощта, който предвещава приключения.









Дръзката теменужка - цветът на черното грозде, синята слива е абсолютният хит за тази есен.









 
 Цветът на шоколада - това е истинският есенен акцент, който е хубаво да се комбинира с пастелни тонове.










  Mеталик - това е лакът, резервиран за смели и дръзки жени

НАДГРАЖДАНЕ НА НОКТИ



Технология на надграждането на ноктите


В основата на всяка технология лежи полимеризация. При използването на едната или другата технология се получава различна здравина и трайност на ноктите. Например ноктите от тъканновата и глинената технология ще има най-малка трайност, тези нокти ще издържат само една-две седмици, а ноктите направени от акрилова и гелова технология на надграждане, ще издържат два-три пъти по-дълго. Точно затова най-разпространени са акриловите и геловите технологии.
Всеки материал е с различен процент на свиване (определен в лабораторни условия): най-добър е от 3% до 12% на свиване, от 12% до 20% е допустимия процент, а материали с над 20% на свиване не е препоръчително да се работи с тях, тъй като може да се повреди естествения нокът. При тъканновата технология и прахообразната глина е добре да се използва съответно от 5% до15%.